28 września nasza szkoła uczestniczyła w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Jest to akcja edukacyjna mająca na celu propagowanie i sprawdzanie znajomości tabliczki mnożenia. W tegorocznej edycji wzięło udział 147 uczniów klas III – VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum. Nasza szkoła była jedną z 4,5 tys. szkół na świecie które tego dnia przystąpiły do egzaminów. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przebiegał w naszej szkole pod hasłem „Tabliczka mnożenia 100 na 100 lat odzyskania niepodległości”. Laureaci – Eksperci tabliczki mnożenia odczytywali wylosowane informacje historyczne dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości. Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali nauczyciele-koordynatorzy: Halina Hojeńska, Andrzej Nolbert i Janusz Witak.