godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

Akcja BohaterON w naszej Szkole!

                We wtorek 27 października 2020 roku Szkoła Podstawowa im. Ojca Konrada Stolarka we współpracy z Urzędem Gminy w Rychtalu, kolejny raz wzięła udział we wspaniałej akcji BohaterON – włącz historię!                                                        
            Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.                                                         
            BohaterON w Twojej szkole to ogólnopolska akcja ciesząca się ogromną popularnością i prestiżem, dlatego również my mieliśmy zaszczyt w niej uczestniczyć. W poprzedniej edycji Powstańcy otrzymali blisko 800 tysięcy kartek pocztowych od uczniów z całej Polski. W tym roku nasza szkoła przygotowała ręcznie robioną fotoksiążkę z pracami naszych uczniów. Do akcji zostały zaangażowane wszystkie klasy wraz z wychowawcami, którzy wykazali się ogromną pomocą w przebiegu zajęć. Klasy I – III przygotowały karty z odbitymi dłońmi w patriotycznych barwach, natomiast klasy  IV – VIII wykonały pracę plastyczną symbolu Polski Walczącej. Przed wykonaniem prac, uczniowie zostali zaznajomieni z tematem Powstania: mogli obejrzeć dokumenty, zdjęcia i filmy z tamtego okresu, poznać wybitne postaci II Wojny Światowej oraz przypomnieć sobie znane, powstańcze piosenki!

Pamiętajmy o Powstańcach! Wielu jeszcze jest wśród nas!

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!


                                                                                   Koordynator akcji: P. Staszczyk                  

                                                                                   Fotografie w klasach I – III: M. Oscenda           

                                                                                   Fotografie w klasach IV – VIII: uczniowie

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK