godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

Biały Orzeł był potężny i sławny.

„Biały Orzeł był potężny i sławny” – przedstawienie z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

10 listopada obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji klasa IVa przygotowała przedstawienie z wykorzystaniem fragmentów scenariusza „Pisk Białego Orła”. 

Motywem przewodnim inscenizacji była opowieść o białym orle. Na scenie zabrzmiały piosenki i pieśni patriotyczne, wsłuchiwaliśmy się w słowa legendy, wierszy oraz informacji dotyczących wydarzeń z historii Polski . Występom towarzyszyły scenki pantomimiczne. Największe zainteresowanie wzbudził taniec z biało- czerwonymi szarfami wykonany do piosenki o Ojczyźnie „Mówię o Tobie dobrze”. Nie obeszło się bez prawdziwych łez wzruszenia na scenie i na widowni.

W akademii wziął udział wójt gminy Adam Staszczyk, cała społeczność szkolna a także zainteresowani rodzice.

Zakończeniem obchodów Święta Odzyskania Niepodległości było odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” oraz zapalenie zniczy w miejscach upamiętniających walki o niepodległość.

Uroczystość została przygotowana przez wychowawcę klasy IV a Janusza Witaka przy współpracy z paniami Magdaleną Witak i Marleną Opac. Udźwiękowieniem zajęła się pani Cecylia Szymala a utrwaleniem wydarzenia panowie Piotr Nasiadek i Dominik Makowski.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK