godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

BOHATERON ZNÓW W NASZEJ SZKOLE!

W tym roku, kolejny raz nasza szkoła bierze udział we wspaniałej i zaszczytnej akcji, upamiętniającej bohaterską walkę o wolność i niepodległość Polski - BOHATERON. 

W 1944 roku  wybuchło w okupowanej przez Niemców Warszawie, Powstanie Warszawskie. Dzięki odwadze i niezłomności Powstańców, dziś Polska jest wolnym krajem. Dlatego zobligowani jesteśmy do kultywowania pamięci o bohaterach! Wielu z nich jest ciągle wśród nas. Pamiętajmy o nich! 

Od października odbywają się dodatkowe lekcje historii, z których uczniowie naszej szkoły mogą dowiedzieć się o przyczynach, przebiegu oraz skutkach Powstania Warszawskiego. 

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK