godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”

     Popularne powiedzenie „Cudze chwalicie, swego nie znacie” odnosi się do naszej skłonności do podziwiania tego, co znajduje się daleko, zaniedbując jednocześnie to, co jest blisko.  W dniu 8 listopada uczniowie klasy 6 gościli z wizytą w Muzeum Ziemi Kępińskiej T.P. Potworowskiego w Kępnie. Uczestniczyli w warsztatach edukacyjne w ramach projektu "Ej Ty, ktoś Ty? Muzealne Mecyje - Poznaj Historię Miasta". Uczniowie zapoznali się z historią Kępna widzianą przez pryzmat życia i działalności osób związanych z dziejami miasta, wybitnych ludzi kultury, sztuki oraz nauki, często nieznanych wśród społeczności. Uczestnicy warsztatów zwiedzi również wystawę czasową Peinture – Peinture! Niech żyje kolor! Komitet Paryski 1923 – 2023 oraz wystawę stałą. Na zakończenie wizyty uczniowie obejrzeli wystawę plenerową pt. “1130 kroków w 54 metrach kwadratowych”. Za sprawą prezentowanych fotografii poznali dawną zabudowę kępińskiego rynku z przełomu lat 50. i 60. XX wieku.

     Nasza lokalna przestrzeń ma do zaoferowania nieskończoną ilość fascynujących historii, niezwykłych zabytków i niepowtarzalnych doświadczeń. Z pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta w Muzeum Ziemi Kępińskiej. 

 

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK