godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

Dzień Babci i Dziadka

         Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnuczęta mogą okazać swój szacunek. W tym roku ta niecodzienna uroczystość  w naszej szkole odbyła się 17 lutego 2023 r. została przygotowana przez klasę trzecią A wraz z wychowawcą klasy. Goście licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem, a duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane wnuczęta. Wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, które same wykonały. Były to piękne portrety i kwiaty dla każdej babci i dziadka. Wiele radości i humoru przyniosły konkursy, które poprowadziła wychowawczyni klasy III. Wnuczęta przygotowały zagadki związane ze swoimi dziadkami, dziadkowie rozpoznawali swoje wnuki po dłoniach, a następnie wnuki rozpoznawały swojego dziadka po dłoniach,  babcie musiały rozpoznać swoje wnuki   po głosie. Podczas wystawy portretów każdy dziadek i babcia musiał rozpoznać swoją podobiznę. Było zabawnie i sympatycznie. Po części artystycznej i konkursie zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy i uczniów.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. 

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK