godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu

           Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 roku. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

            W czwartek 14 października, w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli nauczyciele, pracownicy szkoły oraz  zaproszeni goście; Pan Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk wraz ze współpracownikami; Panią Katarzyną Kucharską, Panią Krystyną Skiba-Liebner, Panem Robertem Adamkiem, Panią Urszulą Opacką oraz Panią Beatą Klajn. Nie zabrakło przedstawicieli Rady Rodziców wśród których byli; Pani Iwona Marczak, Pani Honorata Bryza i Pan Grzegorz Wcisło.                                        
            W tym dniu uczniowie przygotowali piękny program słowno-muzyczny. Wierszami i piosenkami wyrazili swoje podziękowania i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów, a na zakończenie delegacja Samorządu Uczniowskiego rozdała nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty i karty z życzeniami.  Po występie uczniów głos zabrała również pani dyrektor Iwona Gogół, która złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie głos zabrał także wójt Adam Staszczyk, który również złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczył wszystkim kwiaty i listy gratulacyjne z życzeniami. Po części oficjalnej odbył się skromny poczęstunek dla przybyłych gości.

            W tym roku Nagrody Gminy Rychtal zostały wręczone w dniu 13 październikaw Urzędzie Gminy w Rychtalu, laureatkami tegorocznych nagród z naszej szkoły zostały:


- pani Małgorzata Cegielska – nauczycielka języka angielskiego i wychowawczyni klasy Vb

- pani Mirosława Małecka – nauczycielka geografii i wychowawczyni klasy VIIa

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK