godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo
NAZWA_SZKOLY_ALT_LOGO

DZIEŃ PATRONA NASZEJ SZKOŁY

12 czerwca jest dla naszej społeczności dniem szczególnym. Przed rokiem przeżywaliśmy podniosłą uroczystość nadania imienia o. Konrada Stolarka naszej szkole. Pamiętamy dobrze słowa jego przyjaciela o. Henryka Kruszewskiego z Luksemburga, który w kazaniu podczas uroczystej Mszy powiedział: „Jego postawa wierności Ewangelii i służby człowiekowi w każdej sytuacji jest pięknym wzorem dla dzieci z jego rodzinnej miejscowości”. Ojciec Kruszewski wspominał też spotkania naszego Patrona z Prezydentem RP na Uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim –„Siadali wieczorem i wspominali stare wydarzenia, przeżyte razem. Ale dla nich to nie była historia zamknięta. Oni żyli tym na co dzień i czekali na nową Polskę, w której dzisiaj żyjemy. Wierzę, że szkoła w Rychtalu, jej wychowawcy i nauczyciele oraz władze lokalne będą przekazywać kolejnym pokoleniom historię naszych rodaków, a szczególnie obraz ich życia poświęconego Bogu, Kościołowi i ojczyźnie”

Przeżywana w naszej Ojczyźnie epidemia nie pozwala nam w tym roku na radosne świętowanie tego dnia w naszej społeczności i wyjazdu kilkudziesięciu przedstawicieli szkoły do 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach koło Poznania, kultywującej tradycje 302 Dywizjonu Poznańskiego w Wielkiej Brytanii, którego kapelanem był o. Konrad Stolarek. Uczniowie naszej szkoły biorą jednak udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „ Polscy lotnicy w Bitwie o Anglię” popularyzując w ten sposób postać naszego Patrona także po za szkołą.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK