godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo
NAZWA_SZKOLY_ALT_LOGO

Egzamin na kartę rowerową w Naszej szkole.

 

             W dniu 14 czerwca 2021 r., w Szkole Podstawowej im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu, odbył się egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło 34 uczniów z klas czwartych i jedna uczennica z klasy piątej. Uczniowie do egzaminu przygotowywali się na zajęciach technicznych, na których omawiane były przepisy ruchu drogowego, zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sposoby udzielania pierwszej pomocy w wypadku drogowym. Podczas szkolnego spotkania integracyjnego w czasie Dnia dziecka, młodzi użytkownicy dróg doskonalili jazdę na rowerze. Egzaminatorami w części praktycznej byli policjanci   z komendy w Laskach oraz pani Magdalena Mikołajczyk-Witak, która przeprowadziła część teoretyczną. Za koordynację całego przedsięwzięcia odpowiedzialny był nauczyciel techniki, Piotr Nasiadek.

Z wielką radością należy podkreślić, że mamy kolejnych 35 pełnoprawnych użytkowników dróg, którzy zdali egzamin na kartę rowerową. Gratulujemy i życzymy szerokiej oraz bezpiecznej drogi. Pamiętajcie, to od  was również zależeć będzie bezpieczeństwo na drogach. Miejcie oczy otwarte i stosujcie się do poznanych zasad ruchu drogowego.

A po ciężkim egzaminie wszyscy uczestnicy otrzymali kiełbaski z grilla zorganizowane przez rodziców oraz truskawki, rzodkiewkę i  kefir.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK