godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo
NAZWA_SZKOLY_ALT_LOGO

Europejski Tydzień Kodowania

Uczniowie naszej szkoły wspierają seniorów w poznaniu technik informatycznych.

 

W miesiącu październiku obchodziliśmy Europejski Tydzień Kodowania. Do realizacji tego zadania zaprosił uczniów szkół Minister Edukacji Narodowej, który zaproponował naukę programowania oraz przygotowanie przez uczniów wydarzenia polegającego na wspieraniu osób starszych w posługiwaniu się zasobami komputerowymi. W naszej szkole na lekcjach informatyki przeprowadzone zostało programowanie w środowisku Excel, jak również poruszona została problematyka bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Natomiast wydarzeniem wychodzącym poza mury szkoły z praktyką komputerową było spotkanie uczniów z uczestnikami zajęć „Sprawni ruchowo 50+”.

W pomieszczeniu hali sportowej w Rychtalu przygotowane zostały stanowiska komputerowe, w których uczniowie zapoznawali uczestników zajęć ruchowych  z  zasadami posługiwania się programami użytkowymi. Hasłami przewodnimi jednej ze stacji zadaniowej było „W podróży” oraz „Piszę wiadomość e-mail do …”.  Tutaj młodzi informatycy zapoznawali uczestników z zasadami logowania do sieci, wskazali sposoby wyszukiwania dojazdu do określonego miejsca różnymi środkami komunikacji i jak znaleźć informację  o interesujących miejscach, pokazali jak założyć skrzynkę pocztową oraz przećwiczyli  sposoby wysyłania e-maila z różnymi załącznikami.  

Zajęcia zostały bardzo wysoko ocenione przez uczestników zajęć ruchowych, którzy oprócz ćwiczeń cielesnych mieli także okazję przypomnieć sobie lub nauczyć się od podstaw zasady korzystania z komputera.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK