godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo
NAZWA_SZKOLY_ALT_LOGO

JASEŁKA I WIGILIE KLASOWE ONLINE

     Okres świąt Bożego Narodzenia, to czas w którym społeczność naszej szkoły corocznie organizuje jasełka i wigilie  klasowe. To nie tylko  wspomnienie i kultywowanie  tradycji, ale także moment w którym większą rolę niż zwykle przywiązujemy do znaczenia rodziny i przyjaźni w naszym życiu. To ważny czas pokazania tego co dla nas jest ważne, czego nie damy sobie odebrać, także w tym trudnym okresie panowania koronawirusa. 

     Uczniowie klasy IVa i jak donosi Gwiazdor /postać przynosząca upominki, prezenty/, uczniowie innych klasy również, nawet przez chwilę nie pomyśleli o rezygnacji z tradycji bożonarodzeniowej w tym roku. Na samym początku spotkania wigilijnego wychowawca  opowiedział o tradycjach świątecznych, które przekazywane z pokolenia na pokolenie sprawiają, że wigilia dla wielu z nas staje się najważniejszym momentem w roku.  Świątecznie ubrani uczniowie przedstawili jasełka, będące wspomnieniem Bożego Narodzenia. Śpiew kolęd przeplatający się w drodze do narodzin Jezusa,  dopełniał nastroju świątecznego. Każdy uczeń otoczony przygotowaną przez siebie okolicznościową scenerią /pięknie przystrojone choinki, stroiki, pierniki/, przygotował i przedstawił życzenia skierowane do całej klasy, łamiąc się przy tym opłatkiem. Były to słowa płynące z serc młodych ludzi, każdy zrobił to najlepiej jak tylko potrafił. Do całości dołączyli także rodzice i rodzeństwo. I mimo tego, że to tylko mały ekran, to jednak wielkie serca spotykających się, życzliwych sobie ludzi  sprawiły, że bariery techniczne na moment przestały istnieć.

 

         Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

         dużo zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności

                               w Nowym Roku.

 

 

 

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK