godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

Mikołajkowo dla dzieci i rodziców naszej szkoły, w hali sportowej w Rychtalu, czyli moc atrakcji rekreacyjno-artystycznych.

       Grudzień to czas wyjątkowy, gdyż to czas świątecznych przygotowań. Mikołajki w szkole, Mikołajki podczas turnieju piłkarskiego, Mikołajki z wielkim rozmachem w niedzielne popołudnie. Czyli dla każdego coś miłego.

      W dniu 10 grudnia 2022 r., właśnie w hali sportowej w Rychtalu, dla młodych piłkarzy w wieku szkolnym, przeprowadzony został  Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. Był to turniej wyjątkowy, gdyż w rozgrywkach wzięli udział tatusiowie, którzy utworzyli swoją drużynę. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, które zagrały systemem „każdy z każdym”. Ostateczne pierwsze miejsce i złote medale wywalczył Team Ojców. Wszyscy uczestnicy wraz z drużyną gości, zawodników z SP Drożki, otrzymali nagrody ufundowane przez przewodniczącą Rady Gminy Rychtal, panią Aleksandrę Olejnik.

       Dzień później, w niedzielne popołudnie 11 grudnia br., w rychtalskiej hali  odbyło się choinkowe spotkanie artystyczno-rekreacyjne pod hasłem  „Ho, Ho, Ho! Czy są tu jakieś grzeczne dzieci!”. W czasie przedsięwzięcia odbywało się śpiewanie kolęd  w wykonaniu Duetu Moonline , pokaz magii Sławomira Jenerowicza, finalisty Mam Talent, występ teatru Wrocławskiego w przedstawieniu ”Marzenia do Spełnienia”  oraz koncert Moniki Wiśniowskiej Basel finalistki The Voice of Poland. Dla dzieci dostępne były zjeżdżalnie, animatorzy inspirowali do udziału w przeróżnych grach i zabawach.  Jedna z uczennic naszej szkoły Nikola Pegza wykonała imponujący   pokaz gimnastyczny z szarfą, pokaz według własnej choreografii.  W biesiadnej atmosferze dla wszystkich uczestników dostępny był słodki bufet z watą cukrową, popcornem, ciastem tortowym i napojami. Na zakończenie Mikołaj rozdawał wszystkim dzieciom  prezenty. Sponsorem niedzielnej imprezy była firma BMS GROUP Sławomir Pegza.

       Słowem moc atrakcji z Mikołajem w roli głównej. Ale czy tak naprawdę Mikołajki to wyłącznie obdarowywanie upominkami? Jedna z legend głosi, że Mikołaj zanim został biskupem pomógł niedobremu  sąsiadowi, który  wraz z córkami popadł w skrajną biedę. Przyszły biskup podkładał rodzinie pieniądze, za które sąsiad mógł wydać swoje córki. Jak sąsiad się dowiedział kto za tym stoi, postanowił zmienić swoje życie i być dobrym dla innych. Zatem pamiętajmy, że otrzymując prezenty i my, bez względu na wiek, powinniśmy się odwdzięczać, czyniąc dobro dla ludzi od których coś otrzymujemy. Pytacie co możemy zrobić?  Może powinniśmy przeprosić przyjaciela, może ucieszyć rodziców wyrozumiałością  i okazywanym  szacunkiem. A może po prostu podać komuś pomocną dłoń lub reagować na krzywdę, która  dzieje się drugiemu człowiekowi.

 

 

 

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK