godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

Narodowy Dzień Sportu na obiektach sportowych w Rychtalu, organizowany dla uczniów naszej szkoły

W sobotę 19 września 2020 r., na rychtalskich obiektach sportowych odbyły się imprezy rekreacyjno-sportowe w ramach Narodowego Dnia Sportu.  Realizowane zadania skierowane były głównie do uczniów naszej szkoły i jej absolwentów. Organizowane wcześnie imprezy sportowe jasno pokazują, że dzieci i młodzież szkolna potrafią współpracować ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami, ucząc się przy tym nowych rozwiązań taktycznych oraz kultury fizycznej.

Rozpoczęliśmy o godz. 10.00 Turniejem Piłki Nożnej Orlików. Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny z Ostrzeszowa, Wołczyna, Praszki i Rychtala. Po zaciętej grze młodych zawodników i zawodniczek złote medale wywalczył  zespół  AP Czech z Ostrzeszowa, miejsce drugie zdobył Team z Praszki, trzecie drużyna z Wołczyna, na czwartym uplasowały się Orliki z Rychtala. Najlepszym zawodnikiem turnieju w czwórce typowanych został uczeń naszej szkoły  Dominik Wapiński. Medale i dyplomy wręczyła w-ce przewodnicząca rady gminy Rychtal, sołtys wsi pani Ewelina Szymańska.

Zaraz po zawodach Orlików do rozgrywek piłkarskich przystąpiły dzieci i młodzież według wakacyjnej formuły  „Każdy kto przyjdzie, będzie grał”. I tutaj frekwencja dopisała. W grupie medalowej pierwsze  miejsce wywalczyły Bizony /Cezary Tabak – kap., Paweł Biszczanik – br., Tymon Kobiela, Krzysiu Jeziorny, Łukasz Kuropka, Jakub Bizunowicz i Kacper Namyślak/, medale srebrne przypadły Beniaminkom stąd, najniższe miejsce na podium przypadło zespołowi Fc Rygiel. Najwięcej bramek w turnieju strzelił Kacper Namyślak /3 bramki/. Za najlepszego bramkarza uznano Michała Wolnego.  

Jeszcze dobrze nie zakończyły się rozgrywki i nie opadły emocje piłkarskie, a już na boisku wielofunkcyjnym czekali zawodnicy na kolejny punkt Narodowego Dnia Sportu, mianowicie na Turniej Trójek Koszykarskich. I tutaj w grupie medalowej pierwsze miejsce i złote medale zdobywają ex quo Amatorzy /Jakub Nizioł, Szymon Tyszkowski, Kacper Kobiela/ i Dziewczyny /Roksana Tyszkowska, Martyna Maryniak, Nikola Krzemińska/, drugie miejsce przypadło  drużynie Cysters, medale brązowe zdobyły Daichy.  Mecze sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego: Piotr Nasiadek i Dominik Makowski.

Biorąc pod uwagę frekwencję uczestników Narodowego Dnia Sportu i pogodę oraz atmosferę stworzoną przez wszystkich młodych sportowców, należy stwierdzić, że każdy kto tylko chciał mógł miło i na sportowo przeżyć piękne chwile ostatnich dni słonecznej pogody tegorocznego lata. Mimo panującej pandemii i obostrzeń sanitarnych, o których cały czas byli informowani uczestnicy imprezy sportowej, młodzież i dzieci bawiły się wyśmienicie, tym bardziej, że całość dopełniły słodycze, napoje i owoce.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK