godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

Pierwszy Dzień Wiosny - obchody

 

     21 marca to dzień rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, pory roku, kiedy przyroda budzi się do życia. Wiosna to słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru, dlatego jest tak niecierpliwie wyczekiwana przez wszystkich.

Gdy świat wokół nas budzi strach i przerażenie, potrzebujemy chwil radości i zabawy, aby przetrwać i powrócić do sił. Dlatego w naszej szkole postanowiliśmy uczcić Pierwszy Dzień wiosny. Oto plan tego dnia przygotowany przez klasę 8a- Gospodarza Szkoły w tym miesiącu:

 

- Najpierw wykonamy w klasach 4 - 8 gazetki ścienne o tematyce wiosennej /mile widziane wesołe  udekorowanie klas/.

- Przychodzimy w poniedziałek 21.03.2022r., w miarę możliwości, ubrani w kolory budzącej się przyrody, czyli na żółto i zielono.

- Na przerwach słuchać będziemy muzyki, o co zadbają nasi koledzy: Gracjan Marek i Alan Gabor.

- Na czwartej lekcji udamy się na kolorowy wiosenny spacer ulicami Rychtala wyposażeni w gwizdki, trąbki, grzechotki itp. W wesołym głośnym orszaku.  Opiekę nad uczniami sprawować będą nasi wychowawcy.

- Piątą lekcję w klasach 5 - 8 poprowadzą wybrani, przez każdy zespół klasowy, uczniowie. Nauczyciele zasiądą w ławkach i wcielą się w rolę uczniów.  ????

-Wydarzenia z tego dnia uwieńczą na zdjęciach nasze koleżanki fotoreporterki: Aleksandra Marczak, Milena Gawrońska, Amelia Schlesinger.

 

                                                                                                   Zapraszamy do wesołego spędzenia tego dnia!

                                                                                                                      8a- Gospodarz Szkoły

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK