godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo
NAZWA_SZKOLY_ALT_LOGO

PIERWSZY ETAP WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. OJCA KONRADA STOLARKA W RYCHTALU

W dniach 29 i 30 września 2020 r., w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory na przewodniczącego szkoły.  W I turze powołana komisja wyborcza w składzie:  Szymon Machowski, Jakub Bizunowicz i pedagog pani Alina Bakalarz /w II turze pan Janusz Witak/ przeprowadziła wybory w sposób nieco inny niż zwykle, przechodząc bowiem w odpowiednich fartuchach, maseczkach i rękawiczkach z klasy do klasy.  Podyktowane to było warunkami bezpieczeństwa związanymi z pandemią koronawirusa. Zebrane do urny wyborczej głosy, wyrażały poparcie dla wybranego kandydata, których było aż sześciu.  Komisja skrutacyjna w składzie: Martyna Maryniak, Jacek Liebner oraz Piotr Nasiadek zaraz po zakończeniu przeliczania głosów i podpisaniu protokołu wyborczego, ogłosiła wynik głosowania, oznajmiając, że żaden z kandydatów nie osiągnął 50% głosów + jeden głos. Zgodnie ze szkolnymi procedurami wyborczymi zaistniała konieczność rozpisania II tury wyborów, do której zakwalifikowali się: Aleksandra Marczak i Nataniel Świerczyński.

Zgodnie z protokołem wyborczym komisja skrutacyjna w składzie: Martyna Maryniak, Milena Gawrońska i Piotr Nasiadek dokonała przeliczenia głosów w II turze wyborów na przewodniczącego Szkoły Podstawowej w Rychtalu, podając ostateczne wyniki głosowania:

Aleksandra Marczak – 97 głosów

Nataniel Świerczyński  - 45 głosów

Miło nam poinformować, że w demokratycznie przeprowadzonych wyborach, przewodniczącą szkoły została

Aleksandra Marczak

Gratulujemy.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK