godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo
NAZWA_SZKOLY_ALT_LOGO

Polska Nasza Niepodległa

        W naszej szkole 18-ego listopada odbył się Szkolny Konkurs Historyczny „Polska Nasza Niepodległa”. W ten sposób uczniowie uczcili 101. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem konkursu, prócz wymienionego, było poszerzenie i ugruntowanie wiedzy uczniów nt. walki Polaków o niepodległość  oraz kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych. W konkursie uczestniczyło 23 uczniów z  klas 6-8. Zadanie polegało na rozwiązaniu testu zawierającego zadania zamknięte. Największą wiedzą dotyczącą drogi Polski do niepodległości mogą się poszczycić uczniowie:

                        Amelia Klajn zajmując I miejsce,

                        Tomasz Wypchło zajmując II miejsce,

                        Klara Szymańska zajmując III miejsce.

        Wyróżnionym uczniom gratulujemy a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy. Cieszymy się niezmiernie, że uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w takich przedsięwzięciach, które w szczególny sposób pielęgnują tożsamość narodową i wzbudzają dumę wobec bohaterskich postaw naszych przodków.

 

 

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK