godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Dzieci w Szachach Drużynowych oraz Bieg dla Niepodległej, jako główne wydarzenia rekreacyjno-sportowe minionego tygodnia.

     W tym roku nasza szkoła, na wniosek gminnego koordynatora sportu, została organizatorem Mistrzostw Szkół Powiatu Kępińskiego Dzieci w Szachach Drużynowych. Zawody te odbyły się 7 listopada br.,  w sali środowiskowej w Proszowie. Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa w Rychtalu zajęła pierwsze miejsce i tym samym awansowała do rozgrywek wojewódzkich, które odbędą się w grudniu, najprawdopodobniej w Poznaniu. Z naszej szkoły wystawione zostały dwa zespoły, które zajęły kolejno pierwsze i trzecie miejsce w turnieju. Pierwszy skład reprezentowali: Seweryn Staszczyk, Jan Bożek, Michał Maryniak i  Nadia Wolna, drugi: Igor Głąb, Antoni Finster, Nikodem Przybylski i Lena Rychlewska. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Naszym, za godne reprezentowanie środowiska szkolnego.

     Kolejnym wydarzeniem dla uczniów naszej szkoły, jak również dla  lokalnego środowiska był Bieg dla Niepodległej. W sobotę 11 listopada w Święto Niepodległości, na Orliku w Rychtalu, o godzinie 15.00, został przeprowadzony bieg upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. To wyjątkowe wydarzenie zawierało w sobie nie tylko chęć oddania wysiłku fizycznego, zmęczenia dla Niepodległej, ale także wątek patriotyczny i wychowawczy.  Podczas biegu uczestnicy  zostali zapoznani z ważnymi wydarzeniami, które  doprowadziły nasz kraj do niepodległości. Przesłanie tegorocznego biegu to „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Z historii wiemy, że losy Polski mają właśnie odzwierciedlenie w tym przesłaniu. Jeżeli jesteś ciekawy wydarzeń niepodległościowych, porozmawiaj o tym z nauczycielem historii. Wątek wychowawczy zawierał się w panującej atmosferze biegowej. Wszyscy mieli świadomość, w jakim celu spotkaliśmy się na boisku, że swoją obecnością oddajemy szacunek wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że możemy żyć w wolnym, suwerennym i niepodległym kraju. Po biegu uczestnicy otrzymali kiełbaski z grilla, herbatkę z cytrynką oraz odbyli niekończące się „rozmowy Polaków”. Jednocześnie chętni mogli obejrzeć w hali sportowej mecz koszykarski trzecioligowych zespołów.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK