godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo
NAZWA_SZKOLY_ALT_LOGO

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 wraz z pasowaniem uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu.

Pierwszy dzień września to ważny dzień dla młodych ludzi rozpoczynających lub kontynuujących edukację szkolną. W szkole podstawowej w Rychtalu to bardzo doniosły moment, gdyż łączy ze sobą trzy wydarzenia. Pierwsze to duchowe umocnienie i zaduma nad przyszłością oraz rolą jaką będą pełniły w niedługim czasie dzieci i młodzież w rozwoju lokalnego środowiska. Ten wątek przybliżył podczas mszy świętej  ksiądz proboszcz Mariusz Białobłocki. W czasie  mszy św. nie zabrakło także wspomnienia, związanego z ważnym historycznie momentem, mianowicie z 82 rocznicą wybuchu  II wojny światowej.

W trakcie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu przyjętych zostało 23 uczniów. W czasie pasowania uczniowie wraz z rodzicami dokonali uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. W zapewnieniu „przyrzekamy”  zawarte były słowa mówiące o honorze, szacunku do Ojczyzny oraz zapewnienie o dbałości o dobre imię naszej szkoły. Pasowania dokonała dyrektor szkoły pani Iwona Gogół, a zastępca wraz z wychowawcą klasy, wręczyły pierwszoklasistom  legitymacje szkolne, dyplomy  oraz rożkowe niespodzianki.

Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły,  warunkami  zachowania higieny w czasie zagrożenia Covid-19 oraz odebrali podręczniki.  

W nowym roku szkolnym  wszystkim uczniom życzymy dobrych wyników w nauce, samych miłych przeżyć w murach naszej szkoły oraz pomyślności w rozwijaniu własnych zainteresowań.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK