godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

Wycieczka do Jury Krakowsko - Częstochowskiej

W dniach 2 - 3 czerwca uczniowie klasy trzeciej wyruszyli na podbój "Legendarnej Krainy Orła". .

            Pierwszym punktem wycieczki był zamek Mirów i zamek w Bobolicach. Tu poznaliśmy pana przewodnika Pawła, który towarzyszył nam podczas wycieczki. Następnie pojechaliśmy do Żarek gdzie zwiedziliśmy Muzeum Dawnych Rzemiosł (młynarstwo, piekarstwo, szewstwo, bednarstwo i kołodziejstwo). Bardzo apetycznym punktem programu były warsztaty robienia pizzy wraz z jej konsumpcją. Na koniec tego dnia pojechaliśmy jeszcze na "Górę Zborów" do rezerwatu przyrody  gdzie zwiedziliśmy też Jaskinię Głęboką. Pełni wrażeń pojechaliśmy na zasłużony odpoczynek i przepyszną obiadokolację do hotelu "Pod Figurą" w Ogrodzieńcu.

            Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy na dalszą wędrówkę. Jako pierwszy w tym dniu zwiedziliśmy przepiękny zamek w Ogrodzieńcu, następnie Gród na Górze Birów, który ukazał nam jak mogła wyglądać osada obronna z czasów Piastów. Gdy już naprawdę sporo kilometrów przemierzyliśmy pieszo, pojechaliśmy na Pustynię Błędowską. Ostatnim punktem naszej wyprawy był podziemny Olkusz i jego skarby. Miłym akcentem były przepyszne lody Srebrnego Miasta.
         Bogaty program i moc wrażeń nie zmęczył jednak na tyle uczestników, żeby spali w drodze powrotnej, wręcz przeciwnie: śmiechom, śpiewom nie było końca. Zakupione pamiątki będą przypominały o miłej wyprawie w tak urokliwy zakątek naszego kraju.

            Pragniemy bardzo podziękować Biuru Podróży "Travel & STYL", a w szczególności pani Ewie - pilotce i animatorce zabaw, panu Pawłowi - przewodnikowi, który przybliżył historię naszej ojczyzny i panu kierowcy Krzysztofowi.

           

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK