godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

Bohateron

        Od wielu lat nasza szkoła uczestniczy we wspaniałej akcji upamiętniającej bohaterskich Powstańców Warszawskich z 1944 roku, broniących naszego Kraju przed okupującymi Niemcami.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

BohaterON mocno przemawia do świadomości społecznej, przywołując wydarzenia z dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

Kampania promuje patriotyczne postawy i tożsamość narodową, uwrażliwia na niesprawiedliwość oraz wskazuje, że o dobra najwyższe – niematerialne należy zawsze walczyć.

Powstańcy żyją pośród nas.. My pamiętamy o nich zawsze.

 

 

Zapraszamy do galerii z przebiegu zajęć.

P. Staszczyk

M. Szydlik.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK