godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

Bombka z Memmingiem

        Przed feriami Nasza Szkoła uczestniczyła w dodatkowym projekcie organizowanym przez BohaterON - włącz historię!, który nosił tytuł: Bombka z Memmingen.   

       Słuchowisko Bombka z Memmingen w reżyserii Macieja Mydlaka powstało z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i Polskiego Radia Olsztyn. Jest to opowieść o pragnieniu wolności i tęsknocie za Ojczyzną, oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Aureliusza Zenona Dembińskiego. Akcja rozgrywa się 24 grudnia 1944 r. 16-letni Aureliusz Dembiński znajduje się w obozie jenieckim Stalag VII B Memmingen, do którego trafił po upadku Powstania Warszawskiego. Jest z dala od rodziny i Polski, o którą walczył. I choć z czasem ułożył sobie życie poza Ojczyzną, nigdy o niej nie zapomniał.

Zajęcia dla klas 4-8 przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły. Wsłuchując się we wspaniale przygotowane słuchowisko, wypełniali specjalne karty pracy dostosowane do poziomu nauczania każdego ucznia.

 

Zapraszam do fotorelacji.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK