godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

Dzień Kobiet - coroczne święto obchodzone 8 marca, również w naszej szkole.

       Zwyczaj obchodzenia Dnia Kobiet jest nierozłączną częścią życia  naszego środowiska szkolnego. Panie, dziewczęta, są w tym dniu traktowane w sposób wyjątkowy – uczestniczą w spotkaniach okolicznościowych z okazji swojego święta, przyjmują życzenia, kwiaty i drobne upominki, które są wyrazem szacunku,  przyjaźni, a także formą podziękowania za pełnione na co dzień role w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym.

      W tym roku klasa 6a jako gospodarz szkoły, wzięła na swoje barki przygotowanie  scenariusza obchodów święta kobiet. Oprócz muzycznego koncertu życzeń, skierowanego do dziewcząt i pań w czasie przerw, odbyły się dwa konkursy tematyczne: "Modna Ona, modny On" oraz  "Najpopularniejsze imiona wśród dziewcząt  naszej szkoły". W pierwszej kategorii, w której głównymi kryteriami oceny były obecne trendy w modzie, dobór kolorystyczny ubrań, ciekawy dobór elementów odzieży, ogólna estetyka wizerunkowa, zwyciężają: Alan Świerczyński, Marysia Bochniak, Natalia Nawrot i Emilia Biegańska. W konkursie na najpopularniejsze imiona wśród dziewcząt, trafnością oceny wykazali się: Sławek Pawelczyk, Kacper Kobiela, Łukasz Kuropka, Tobiasz Wronka i Szymon Szymański. Zwycięzcy otrzymali upominki, a wszystkie dziewczęta słodkie prezenciki z życzeniami. Dzień Kobiet w naszej szkole pokazał, że nasi uczniowie mają dystans do tego co robią, potrafią się organizować i tworzyć inicjatywy oparte na życzliwości, szacunku i dobrej zabawie.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK