godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

Innowacja pedagogiczna w naszej szkole pt. Wiosenne Podchody Edukacyjne 2024 r.

        21 marca br. nasza szkoła powitała pierwszy dzień wiosny. W tym dniu klasa VIIa wraz z wychowawcą, przygotowała dla całej społeczności szkolnej już drugą edycję Wiosennych Podchodów Edukacyjnych 2024. W podchodach uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele, oraz instytucje wspierające rozwój dzieci i młodzieży. Po wyjściu ze szkoły uczniowie z nauczycielami odwiedzali poszczególne stacje tematyczne, na których uczestnicy wykazywali się znajomością kompetencji kluczowych, czyli takich, w których zdobywana wiedza, umiejętności i postawy, będą wykorzystywane w życiu dorosłym. Uczniowie odwiedzali stacje zadaniowe, jednak dojście do nich wymagało współpracy, spostrzegawczości, wiedzy i zasad zachowania się w miejscach publicznych /znajomość topografii, kierunków geograficznych, współrzędnych geograficznych oraz sprawność posługiwania się sprzętem elektronicznym/. I tak do urzędu miasta i gminy uczniowie mogli dojść po wykazaniu się znajomości ukształtowania terenu oraz topografii wskazanej na mapie. Do drugiej stacji grupy dochodziły zapoznając się z instrukcją zamieszczoną w dostarczonej kopercie. W lokalnym sklepie poszczególne grupy musiały się zmierzyć z obliczeniami podatków i zysków z niektórych towarów znajdujących się w sklepie. Tylko dobre obliczenia wskazywały drogę do kolejnej stacji. A był to nowo otwarty posterunek policji w Rychtalu. Tam uczniowie zostali zapoznani z zasadami zachowania się w miejscach publicznych. Na zakończenie policjanci zadawali pytania z zakresu ruchu drogowego. W bibliotece, bo to kolejna stacja, tylko po odpowiedziach na pytaniach z j. polskiego i wiedzy o patronie szkoły, otwierała się droga do oznaczonej strzałkami, piątej stacji językowej, na której odbył się także pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dotarcie do stacji szóstej było możliwe tylko dzięki znajomości kierunków geograficznych. Tam uczestnicy podchodów doświadczyli ciekawostek z zakresu praktycznej matematyki. Do ostatniej, czyli siódmej stacji, grupa mogła dotrzeć tylko poprzez znajomość zasad wpisywania na urządzeniu elektronicznym współrzędnych geograficznych. Wyświetlona w Google maps hala sportowa była miejscem docelowym, gdzie grupy klasowe wykazywały się znajomością przepisów wybranych gier zespołowych oraz zręcznością.
      Zwycięzcą tegorocznych Wiosennych Podchodów Edukacyjnych 2024, została klasa V. Moc niespodzianek czekających na uczniów, kolorowe przebrania klas i nagrody na zakończenie podchodów /min.: pizza, pączki, batony i inne/ sprawiły, że całe środowisko szkolne przeżyło piękne chwile, w atmosferze wzajemnej współpracy, zdobywania nowych doświadczeń i poznawania otaczającego świata. Zatańczona na zakończenie przez uczniów szkoły Belgijka dopełniła radości ze wspólnego przeżywania pierwszego dnia wiosny.

 

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK