godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

Podsumowanie Innowacji Pedagogicznej realizowanej w Naszej Szkole.

     14 kwietnia 2024 r. nastąpiło podsumowanie innowacji pedagogicznej "Wiosenne Podchody Edukacyjne 2024 r." O przebiegu podchodów pisaliśmy już wcześniej. Teraz przyszedł czas na refleksje i podziękowanie wszystkim instytucjom wspierającym realizację projektu.
Przypomnijmy: organizacja zadań innowacyjnych rozpoczęła się już w styczniu br., a adresatami przedsięwzięcia byli uczniowie klas IV-VIII. Realizatorami bezpośrednimi byli wszyscy nauczyciela naszej szkoły oraz instytucje wspierające rozwój kompetencji kluczowych w edukacji dzieci i młodzieży.
Byliśmy w Urzędzie Miejskim Gminy Rychtal, na posterunku policji, rozmawialiśmy z przedstawicielami OSP, biblioteki gminnej oraz w sklepie odzieżowym, gdzie uczniowie w czasie podchodów zajęci byli poznawaniem rachunkowości. Wszystkim tym podmiotom wręczyliśmy dyplomy i podziękowania za współprace w realizacji zadań szkoły.
Innowacja pedagogiczna pokazała korzyści płynące z łączenia nauki, zdobywanych umiejętności i doświadczeń, rozwoju własnych zainteresowań czy pasji, ze współpracą w grupie w celu przygotowania młodego pokolenia do realizacji przyszłych ról życiowych /życie rodzinne, praca zawodowa, bezpieczeństwo, czynny wypoczynek/.
Przeprowadzona ewaluacja w oparciu o rozmowy indywidualne czy grupowe z uczniami i nauczycielami, rozmowami z rodzicami, przedstawicielami instytucji wspierających oraz na podstawie sprawdzającej krzyżówki informatycznej pokazały, że warto kontynuować tego typu działania, a sami uczniowie nabyli umiejętności, które zapewne zostaną wykorzystane w przyszłości, podobnie jak to miało miejsce w czasie podchodów.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK