godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo
NAZWA_SZKOLY_ALT_LOGO

Śniadanie daje moc!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Już od kilku lat nasza szkoła w listopadzie wspólnie ze szkołami z całej Polski, obchodziła „Dzień Śniadanie Daje Moc.           
W bieżącym roku szkolnym 2019/2020 podczas śniadaniowego święta zachęcamy uczniów klas I-III do zorganizowania wspólnego, zdrowego śniadania w klasie. Jest to świetna zabawa zarówno dla dzieci, które uczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Najważniejszymi celami programu są:         
- zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka,
- przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień – 7 listopada. W salach lekcyjnych pojawiły się dzieci w kolorowych fartuszkach które przyniosły ze sobą wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować „zdrowe śniadanie” tzn. świeże warzywa i owoce, masło, sery, ciemne pieczywo itp. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie każdej klasy, pod kontrolą swoich wychowawców, przygotowali swoje drugie śniadanie. Uczniowie wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki, koreczki oraz owocowe szaszłyki-jeżyki itp. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone i niecodzienne. Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań. Taki poczęstunek było dla nich prawdziwą frajdą, a na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt. Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania, dzięki której uczniowie mieli możliwość praktycznego zastosowania poznanych zasad zdrowego odżywiania i zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą  pamiętać o tym, że „śniadanie” to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach. Był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole. Zrobione własnoręcznie, smakowało wyjątkowo …mniaaam palce lizać!  

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK