godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

Sport łączy w realizacji wielu projektów szkolnych.

Od początku roku szkolnego 2019/2020 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach profilaktyczno-sportowych. Cel zasadniczy udziału w projektach – stymulowanie prawidłowego rozwoju fizycznego i emocjonalnego, budowanie postaw związanych z tolerancją, patriotyzmem, poszanowaniem przeciwnika i grą fair play jako wyznacznika zachowań stosowanych w życiu codziennym.

Były to m.in.:

  • Igrzyska Sportowe w ramach projektu „Bank Młodych Mistrzów Sportu” realizowanego wraz z Fundacją Santander, osobno dla uczniów klas I-III,  IV-VI i VII-VIII. Gmina Rychtal jako jedyna w powiecie kępińskim wygrała grant konkursowy, w którym uczestniczyło 100% dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Projekt realizowany w wrześniu i październiku.
  • Trzymaj Formę – zajęcia rekreacyjno-sportowe poprzedzone prelekcjami omawiającymi zasady zbilansowanej diety. Dla utrwalenia poznanych wiadomości i umiejętności po zakończeniu imprez przeprowadzone zostały Quizy tematyczne. Projekt realizowany na przełomie września i października.
  • „Śniadanie daje moc” jako nierozłączny atrybut w prawidłowym rozwoju młodego pokolenia i wsparciu realizacji zadań ruchowych /początek listopada/. Uczniowie sami przygotowując drugie śniadanie zapoznali się z dwunastoma zasadami przygotowywania posiłków.
  • Zadnia wspierające uczestników zajęć „Sprawni ruchowo 50+” w poznawaniu technik informatycznych /październik/. Uczniowie uczyli uczestników zajęć zasad korzystania z zasobów komputerowych, m.in. wyszukiwanie w e-podróży, tworzenie poczty e-mail i wysyłanie listów do różnych odbiorców.
  • Projekt: Piękna nasza Polska cała /wrzesień, październik/ – podczas realizacji trzech zadań, uczniowie doświadczyli poczucia radości i dumy z bycia Polakiem poprzez uczestnictwo w Igrzyskach Sportowych. Młodzi sportowcy zostali uwrażliwieni na kulturę fizyczną i wzajemną współpracę w osiąganiu wspólnych celów. Spotkanie z absolwentami szkoły i osiągnięte przez nich sukcesy sportowe, także na szczeblu ogólnopolskim, wzmocniły wśród uczestników poczucie, że dzieci i młodzież z mniejszych miejscowości mogą także osiągać znaczące sukcesy.

Uczniowie naszej szkoły mogą także rozwijać swoje zainteresowania sportowe na zajęciach SKS. Mamy dwie grupy ćwiczebne /grupa dziewcząt i grupa chłopców/ ukierunkowane na zajęcia ogólnorozwojowe z elementami wybranych gier zespołowych.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK