godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

Uczniowie klas siódmych i klasy ósmej, na dwudniowej wycieczce do Krakowa.

     W dniach 18 i 19 kwietnia 2024 r., uczniowie klas VIIa, VIIb i VIII uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa.  Wycieczki organizowane  w naszej szkole są ściśle powiązane z realizacją podstawy programowej, zgodnej z danym cyklem edukacyjnym klas starszych.

W pierwszym dniu wycieczki zwiedzaliśmy z przewodnikiem najciekawsze obiekty Krakowa –  Smoczą Jamę, Stare Miasto, Wawel (podziemne krypty i grobowce), Kościół Mariacki, Rynek Starego Miasta, ulicę Kanoniczną i Grodzką, Mury Miejskie, Sukiennice i Barbakan.  W godzinach popołudniowych obejrzeliśmy Podziemia Krakowskiego Rynku, muzeum  – pozostałości średniowiecznego Krakowa, oryginalnie zachowane mury oraz odtworzone średniowieczne miasto.

Ok. godz. 18.00 udaliśmy się do hotelu na obiadokolację, po której uczniowie w swoich pokojach dzielili się refleksjami z dnia pełnego wrażeń i historycznych niespodzianek.

            W dniu następnych po zjedzeniu obfitego śniadania, autokarem klasy turystycznej, przejechaliśmy do Wieliczki. Tam zwiedzaliśmy Kopalnie Soli z przewodnikiem oraz Muzeum Żup Krakowskich. Wykute w soli komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne rzeźby solne, zrobiły na wszystkich ogromne wrażenia.  Przeszliśmy blisko 3 km korytarzy, pokonaliśmy 800 schodów  i zeszliśmy na głębokość 135 m pod ziemię.

I co wy na to?

Wycieczka bardzo udana. Uczniowie i opiekunowie grup /M. Cegielska, M. Mikołajczyk - Witak, Piotr Nasiadek/ przeżywając wspólne chwile, stworzyli atmosferę zdobywców, ludzi chcących poznać piękne zakątki Krakowa i okolic. Zakątki naszej pięknej Ojczyzny.

A jak było i co zwiedziliśmy?  Zobaczcie sami – poniżej fotki.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK