godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo
NAZWA_SZKOLY_ALT_LOGO

Wycieczka klas trzecich

     17 października byliśmy z dziećmi klas trzecich w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Dzieci brały udział w zajęciach "Szukamy dendrologicznych skarbów". Trzecioklasiści spisali się na medal. Potem spacerowaliśmy parkowymi alejkami. Był też czas na swobodne zabawy. Odwiedziliśmy Zagrodę żubrów, a potem zwiedzaliśmy Powozownię, w której zorganizowano wystawę "Spotkanie z lasem" i Owczarnię, która zawiera sprzęt związany z tematem "Technika leśna". Pogoda była wymarzona, liście wokół kolorowe, wiewiórki zerkały na nas zza drzew. Nie chciało nam się wracać. Oprócz tak cudnych doznań estetycznych przywieźliśmy jesienne liście, z których powstał wspaniały "leśny zwierzyniec".
       Kolejnym punktem naszej wycieczki Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu. Kaliski gród to jedno z najważniejszych miejsc związanych z początkami państwa polskiego. Według niektórych badaczy, to właśnie z Kalisza dynastia Piastów rozpoczęła swój militarny podbój grodów położonych na obszarze dzisiejszej Wielkopolski. Dzieci brały udział w zajęciach "Średniowieczna podróż w czasie – Opowieść o czasach średniowiecza połączona z elementami aktywności fizycznej i zabawy jak: przeciąganie liny, potyczka na bezpieczne miecze, zwiedzanie wnętrza średniowiecznych budynków, karmienie zwierząt gospodarskich. No oczywiście domyślacie się co najbardziej podobało się naszym dzieciom. Codziennie wspominają walkę (piankowymi) mieczami.
       To była wspaniała lekcja przyrody i historii.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK