godło

Szkoła Podstawowa
im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu
ul. Kępińska 13, 63-630 Rychtal

logo

XI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Klas 7 – 8 Szkół Podstawowych Południowej Wielkopolski

      23 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły Milena Bielecka z klasy 8a oraz Oliwier Gabor z klasy 8b udali się na finał XI Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego. Konkurs miał miejsce w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział aż 100 uczniów z południowej wielkopolski. Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu testu sprwdzającego znajomość słownictwa, gramatyki, ale również wiedzy o krajach anglojęzycznych. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się czworo uczniów, którzy musieli odpowiadać ustnie w języku angielskim na wylosowane przez siebie pytania. Zwyciezcą konkursu został uczeń szkoły z Kalisza - gratulujemy!

Warto dodać, że w przerwie między etapami konkursu mieliśmy możliwość wzięcia udziału w warsztacie prowadzonym przez dr Macieja Michalskiego, kaliskiego podróżnika, który w niezwykle ciekawy sposób opowiedział nam o swoich podróżach po świecie. Mieliśmy możliwosć obejrzenia przepięnych zdjęć fauny i flory ze wszystkich kontynetów świata! 

Milenie i Oliwierowi gratulujemy udziału w konkursie, a uczniów klas 6 i 7 zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

powrót
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK